ה-100 עונה 5

didalf

Well-known member
מי הטיס את החללית אם כולם היו רדומים? ואם כולם היו רדומים, מישהו היה צריך להעיר אותם...לא מסתדר לי.

אממ מי הטיס את החללית כל הזמן הזה - אולי שמו אותה במצב אוטומטי והלכו לישון כולם?
לגבי מי העיר אותם... שאלה טובה האמת|תוהה| אולי שמו טיימר?

LeAnnDylan

Well-known member
כמה זמן האסירים היו בהכרה? איך זה שהם לא ידעו דבר על מה שקרה בכדור הארץ? היו אנשים שהשגיחו עליהם שאולי היו מודעים למתרחש..
אני לא זוכרת מתי הסבירו את זה (אאל"ט בפרק 3)
אליג'ס 4 הייתה משלחת כרייה, מכיוון שהית'ולודיום זה חומר מסוכן שגורם למוות למי שבא במגע איתו, שלחו לשם אסירים מסוכנים שאם ימותו לאף אחד לא יהיה אכפת. משימת הכרייה הזו מן הסתם לא הייתה על כדו"א. כשהאסירים החלו להיות חולים הם פנו לאנשי הצוות שם לסיוע רפואי ומי שאחראי עליהם מכדו"א אמר להם להחזיר את ההית'ולודיום ולהיפטר מהאסירים. ואז הם עשו את המהפכה שלהם והרגו את כל אנשי הצוות מלבד הטייס (שואו). כדי לעשות את ההשתלטות הזאת הם היו צריכים ליצור הסחת דעת. הם פוצצו את אחד המנועים של החללית. ולכן מסע שהיה אמור לקחת להם כשנתיים, לקח להם כ-100 שנה. ז"א שמשימת הכרייה שלהם החלה לפני האפוקליפסה הראשונה (של א.ל.י) הם כולם היו במצב קריו (כי לא צריך שמישהו ישאר ער כדי להטיס את החללית, כי פשוט מכניסים את הנ.צ הדרוש והחללית מטיסה את עצמה לשם) והם התעוררו כשהגיעו אל מעל כדו"א, או כפי שאנחנו רואים, הם בחרו להעיר (ניתן לקבוע מראש מתי התא יפשיר את עצמו) רק את הצוות הראשי (דיוזה ומקרירי וחלק מהאנשים שלהם) כדי לבדוק אם בטוח עבורם לרדת לכדו"א, לא בגלל שהוא פוצץ ולא שריד (הם לא ידעו את זה) אלא כי הם עדין נחשבים לפושעים מסוכנים שהמדינה השאירה למות על איזה כוכב נטוש.

reasonforall

Active member
אליג'ס 4 הייתה משלחת כרייה, מכיוון שהית'ולודיום זה חומר מסוכן שגורם למוות למי שבא במגע איתו, שלחו לשם אסירים מסוכנים שאם ימותו לאף אחד לא יהיה אכפת. משימת הכרייה הזו מן הסתם לא הייתה על כדו"א. כשהאסירים החלו להיות חולים הם פנו לאנשי הצוות שם לסיוע רפואי ומי שאחראי עליהם מכדו"א אמר להם להחזיר את ההית'ולודיום ולהיפטר מהאסירים. ואז הם עשו את המהפכה שלהם והרגו את כל אנשי הצוות מלבד הטייס (שואו). כדי לעשות את ההשתלטות הזאת הם היו צריכים ליצור הסחת דעת. הם פוצצו את אחד המנועים של החללית. ולכן מסע שהיה אמור לקחת להם כשנתיים, לקח להם כ-100 שנה. ז"א שמשימת הכרייה שלהם החלה לפני האפוקליפסה הראשונה (של א.ל.י) הם כולם היו במצב קריו (כי לא צריך שמישהו ישאר ער כדי להטיס את החללית, כי פשוט מכניסים את הנ.צ הדרוש והחללית מטיסה את עצמה לשם) והם התעוררו כשהגיעו אל מעל כדו"א, או כפי שאנחנו רואים, הם בחרו להעיר (ניתן לקבוע מראש מתי התא יפשיר את עצמו) רק את הצוות הראשי (דיוזה ומקרירי וחלק מהאנשים שלהם) כדי לבדוק אם בטוח עבורם לרדת לכדו"א, לא בגלל שהוא פוצץ ולא שריד (הם לא ידעו את זה) אלא כי הם עדין נחשבים לפושעים מסוכנים שהמדינה השאירה למות על איזה כוכב נטוש.
מעניין. |תודה|

reasonforall

Active member
אבי המכורה מגלה מה הסיבה שכולם חולים ותחילה לחפש תרופה. בינתיים היא ממשיכה לקבל כדורים מדיוזה.
אבי מוצאת תרופה אך צריכה את רייבן כדי להעצים את המכשיר המרפא. רייבן עוזרת לה בלי לדעת שהיא עזרה למכורה.
קלארק ובלאמי מגלים שמגדלים את התולעים, ייתכן עבור נשק ביולוגי שישומש למלחמה נגד האסירים. הם מתכננים להשמיד את התולעים ולהיפטר מקופר המעצבנת.
הם מצליחים במשימה, אבל מגלים שהמטרה הייתה בכלל להשיג את הביצים.
אוקטביה רוצה לצאת להילחם ולחשרר שם את הביצים, אך זה יכול גם להרוס את הפינה הירוקה היחידה.
קיין מספר לגיוזה את התוכניות שלו לעתיד, והיא מספרת שהיא בהריון.
מקרירי צועד לתוך המחנה עם מרפי ואמורי כאסירים (תוכנית שלהם), כך יוכלו להציל את רייבן ולצאת משם.
בלאמי מרעיל את אוקטביה עם האצות דור-ראשון של מונטי, והיא נכנסת לתרדמת. עכשיו הם יוכלו לממש את הפסקת האש עם האסירים ויוכלו לחלוק את העמק.

מספר נקודות -
- מרפי היה בתרדמת תקופה כלשהי בחלל. בהתחשב בנסיבות, אולי זה עדיף :LOL:
- איך זה שלא היו עוד נשים בהריון? בעונה השנייה אם אני לא טועה, אבי הסירה מהנשים התקן נגד הריון. הייתי מצפה שיוולדו תינוקות.
- אנ אוהב את דיוזה (ללא קשר להריון). למרות שאני יודע שהיא רוצחת ושהיא עשתה דברים נוראיים. איכפת לה מהאנשים שלה ומהישרדותם.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
גם לי זה מעניין כי הספקתי לשכוח את רוב הפרטים האלו

reasonforall

Active member
יריבות מרה בין מקרירי לגיוזה. גיוזה מסתירה מפניו שאבי מצאה פתרון, ולנעשה רוצה לרפא את כולם חוץ ממנו ומהאנשים שתומכים בו.
מרפי מספר למקרירי את זה, והם לקראת מלחמה פנימית. מרפי שוב מתערב והם נלחמים. אבי נלקחת למקרירי, השאר עם גיוזה.
אוקטביה מורדמת, ואינדרה מנסה לקחת שליטה ולמנוע את המלחמה. מילר נגדה ומשלהב אותם לצאת למחלמה כפי שאוקטביה רצתה.
בלאמי רוצה שמאדי תקבל את הלהבה, כך אולי יסכימו ללכת אחרי מפקדת עם דם לילה. קלארק מתנגדת.
לקראת טקס ההתעלות, אוקטביה מתעוררת, אך מאדי מקבלת את הלהבה.
קלארק בורחת עם מאדי ואוקטביה מציגה את זה כפחדנות, כך ההנהגה שלה לא נפגעת, ובנוסף, מציגה את בלאמי, גאיה ואינדרה כבוגדים.

אני תוהה מה קרה בשנה הנוראית בבונקר, שכולם כל הזמן מזכירים. אני מניח שיחזרו לזה בהמשך.

didalf

Well-known member
קלארק ובלאמי מגלים שמגדלים את התולעים, ייתכן עבור נשק ביולוגי שישומש למלחמה נגד האסירים. הם מתכננים להשמיד את התולעים ולהיפטר מקופר המעצבנת.
יאוו אוף התולעים האלה איזה דוחה זה!! לפחות אבל נפטרו מקופר.

- מרפי היה בתרדמת תקופה כלשהי בחלל. בהתחשב בנסיבות, אולי זה עדיף :LOL:
מה?8-*

- איך זה שלא היו עוד נשים בהריון? בעונה השנייה אם אני לא טועה, אבי הסירה מהנשים התקן נגד הריון. הייתי מצפה שיוולדו תינוקות.
שאלה טובה, במיוחד בהתחשב בזה שכמו שדילן אמרה פעם - כולם שוכבים עם כולם ולא נראה שיש להם אמצעי מניעה כלשהם:-D

- אנ אוהב את דיוזה (ללא קשר להריון). למרות שאני יודע שהיא רוצחת ושהיא עשתה דברים נוראיים. איכפת לה מהאנשים שלה ומהישרדותם.
והיא מצחיקה.

יריבות מרה בין מקרירי לגיוזה.
אתה חושב שקוראים לה גיוזה או שזאת טעות הקלדה?8-* גיוזה זה לא איזה כופתא סינית?:-D

מרפי שוב מתערב והם נלחמים.
חחחח זה מתי שהם כמעט הגיעו להסכמה ומרפי זרק שם אבן כדי לעורר מהומה? חולה עליו סכסכן קטן:-D||מאוהב||כתר|

יאוו הפרק הזה כמעט שבר אותי כשכל הדמויות האהובות עליי (קלארק, בלאמי, אוקטביה) מעצבנות אותי למוות;-(

reasonforall

Active member
מה?8-*
מה על שהוא בתרדמת? ככה הם אמרו

אתה חושב שקוראים לה גיוזה או שזאת טעות הקלדה?8-* גיוזה זה לא איזה כופתא סינית?:-D
טעות הקלדה :-D

חחחח זה מתי שהם כמעט הגיעו להסכמה ומרפי זרק שם אבן כדי לעורר מהומה? חולה עליו סכסכן קטן:-D||מאוהב||כתר|
בדיוק שם

יאוו הפרק הזה כמעט שבר אותי כשכל הדמויות האהובות עליי (קלארק, בלאמי, אוקטביה) מעצבנות אותי למוות;-(
קשה עם כולם. עם בלאמי אני עדיין בסדר.

didalf

Well-known member
מתי אמרו שמרפי היה בתרדמת? אההההה נזכרתי שהאצות של מונטי גרמו לו לתרדמת של איזה שבוע. משומה חשבתי שאתה אומר שהקפיאו אותו גם כן ולא הבנתי מה הקשר:-D

LeAnnDylan

Well-known member
אני ממש לא זוכרת את הקטע הזה עם אבי. וזה אומר המון. אבל התהיה לגבי תינוקות והיריונות הפריעה גם לי וגם תהיתי לגבי זה מתישהו באותו זמן של צפיה בעונה 5. כולם שם עושים סקס לא מוגן כל הזמן ואיכשהו רק דיוזה בהיריון כבר 200 שנה:-D
גם אני ממש אוהבת את דיוזה. כמות הגיפים שהיא מספקת היא אדירה:-D
וגם השחקנית עצמה ממש אדירה.
אבל אני חייבת לציין שאומנם היא נחשבת טרוריסטית, אבל היא התחילה כאקטיביסטית שרק ניסתה להילחם במשטר מושחת. איכשהו בדר"כ הקבוצה שהיא הנהיגה החליטה שלפוצץ מבנים ממשלתיים-גם אם יש בפנים אזרחים- כדי להעביר מסר, זה משרת את המטרה. וככה בעצם היא הפכה ל'טרוריסטית'. אבל בניגוד נגיד למקרירי, שהוא סתם פסיכופת מטורף ורצחני שנהנה להתעלל באנשים ללא סיבה, היא פושעת עם אג'נדה ולכן קל יותר להתחבר אליה.

reasonforall

Active member
קלארק מגלה את התולעים ברובר וזורקת אותם החוצה (מתערבים שזה לא הסוף?)
חצי מהאנשים של אוקטביה לא מוכנים ללכת אחריה, והיא מתכננת לזרוע פחד ולגרום להם להילחם בבורות.
אינדה אומרת שלשים את שלושתם בזירה הוא הפתרון היחיד לאיחוד, וגאיה תהיה המנצחת.
אבי עם תסמיני גמילה מסרבת לטפל במקרירי תמורת כדורים, אך המטופל הקריפי שלה מוכן לעזור.
מונטי מצליח לשקם את החווה בעזרת האצות. אוקטביה מבקשת ממנו לתת לבלאמי עצות לפני הקרב אך הוא מסרב. עדיין איכפת לה ממנו.
היא מעלה בפניו זכרונות ילדות ונותנת לו טיפים לקרב בבורות נגד אינדרה וגאיה. הוא מסרב להילחם ואומר שימות אם היא לא תחליט על כניעה.
מאדי חווה זכרונות של בקה. מתברר ששרפו אותה חיה (כמו שנהגו לעשות למכשפות).
הקריפי o_Oמצליח להביא לאבי כדורים, אך זה מגיע להריגה אכזרית של השומרים (אגב, יכולת משחק מרשימה של אבי פה!).
קלארק מגיעה לאמא שלה ומוצאת אותה מעולפת (מנת יתר?)

גאיה, אינדרה ובלאמי נכנסים לזירה. הם נלחמים וגאיה מנסה להרוג את אוקטביה, ובלאמי מנסה לעצור בעדה. אוקטביה דורשת להמשיך כרגיל.
מונטי מגיע ומראה לכולם שאפשר להתחיל הכל מחדש בחווה ☘ , אך אוקטביה יוצאת משם ושורפת הכל 🔥
עכשיו אין ברירה ויוצאים למלחמה.

אוקטביה הפכה למפלצת. מסוכנת לעצמה ולכל מי שסביבה 👿

LeAnnDylan

Well-known member
חצי מהאנשים של אוקטביה לא מוכנים ללכת אחריה, והיא מתכננת לזרוע פחד ולגרום להם להילחם בבורות.
אינדה אומרת שלשים את שלושתם בזירה הוא הפתרון היחיד לאיחוד, וגאיה תהיה המנצחת.
אבי עם תסמיני גמילה מסרבת לטפל במקרירי תמורת כדורים, אך המטופל הקריפי שלה מוכן לעזור.
מונטי מצליח לשקם את החווה בעזרת האצות. אוקטביה מבקשת ממנו לתת לבלאמי עצות לפני הקרב אך הוא מסרב. עדיין איכפת לה ממנו.
היא מעלה בפניו זכרונות ילדות ונותנת לו טיפים לקרב בבורות נגד אינדרה וגאיה. הוא מסרב להילחם ואומר שימות אם היא לא תחליט על כניעה.
מאדי חווה זכרונות של בקה. מתברר ששרפו אותה חיה (כמו שנהגו לעשות למכשפות).
הקריפי o_Oמצליח להביא לאבי כדורים, אך זה מגיע להריגה אכזרית של השומרים (אגב, יכולת משחק מרשימה של אבי פה!).
קלארק מגיעה לאמא שלה ומוצאת אותה מעולפת (מנת יתר?)

גאיה, אינדרה ובלאמי נכנסים לזירה. הם נלחמים וגאיה מנסה להרוג את אוקטביה, ובלאמי מנסה לעצור בעדה. אוקטביה דורשת להמשיך כרגיל.
מונטי מגיע ומראה לכולם שאפשר להתחיל הכל מחדש בחווה ☘ , אך אוקטביה יוצאת משם ושורפת הכל 🔥
עכשיו אין ברירה ויוצאים למלחמה.

אני יודעת שאוקטביה קצת איבדה את דרכה העונה, אבל בצפייה שניה כשידעתי מה מגיע ולא הייתי צריכה לשבת בחרדות כל פרק עד לסופו, למדתי להעריך את המשחק המשובח שהיא מפגינה.
הסצינה הזו שהיא מורחת דם על הפנים היא אחת הסצינות החזקות בעונה. עד היום בצפייה חוזרת היא עושה לי צמרמורות.
IMG_1029.GIF
IMG_1068.GIF
IMG_1066.GIF

ויאללה תגיע לפרק 11, יחד עם פרק 2 (שלא התלהבת ממנו:-() הם הטובים ביותר העונה בעיני.

didalf

Well-known member
אני יודעת שאוקטביה קצת איבדה את דרכה העונה, אבל בצפייה שניה כשידעתי מה מגיע ולא הייתי צריכה לשבת בחרדות כל פרק עד לסופו, למדתי להעריך את המשחק המשובח שהיא מפגינה.
הסצינה הזו שהיא מורחת דם על הפנים היא אחת הסצינות החזקות בעונה. עד היום בצפייה חוזרת היא עושה לי צמרמורות.
צפה בקובץ המצורף 2262
צפה בקובץ המצורף 2261
צפה בקובץ המצורף 2263

ויאללה תגיע לפרק 11, יחד עם פרק 2 (שלא התלהבת ממנו:-() הם הטובים ביותר העונה בעיני.
הסצנה הזאת;-(

didalf

Well-known member
חחח בדיוק מה שכתבתי אז, איזה רעיון מטופש:-D

וואי בסצנה הזאת של אוקטביה ובלאמי בכיתי ממש.
כן די:-( אבל הפרק הזה הוא הראשון שהיא סופסוף קצת הראתה רגשות חזרה והתחלתי קצת לקבל את האוקטביה שלי בחזרה.

reasonforall

Active member
פרק טוב, אם כי לא הכי טוב העונה (נראה לי שהבאים בתור יהיו אפילו טובים יותר).
קלארק מעבירה את אמא שלה תהליך גמילה מזורז.
מה שקרה בשנה האפלה מתגלה - הם אכלו את מי שלא שרד בבורות ואוקטביה הכריחה אותם לאכול אחרת ייחשבו כבוגדים (פייר, ציפיתי למשהו הרבה יותר פסיכי בגלל שידענו שמשהו כזה קרה בעבר).
גיוזה (כך אקרא לה מעכשיו :-D) מגלה שהאסטרטגיה של מקרירי היא מה שהיא עצמה תכננה. כל המידע מועבר לאוקטביה, כך שיהיה להם יתרון על מקרירי.
אוקביה מתקרבת, וגיוזה באה אליו ומספרת לו שהוא תחת מתקפה. קיין אומר שהוא לא ייתן לשטן (אוקטביה) להגיע לעמק.

אני מופתע מהמהלך ואין לי מושג איך זה הולך ליסתיים.

didalf

Well-known member
מה שקרה בשנה האפלה מתגלה - הם אכלו את מי שלא שרד בבורות ואוקטביה הכריחה אותם לאכול אחרת ייחשבו כבוגדים (פייר, ציפיתי למשהו הרבה יותר פסיכי בגלל שידענו שמשהו כזה קרה בעבר).
יותר פסיכי? מתי משהו כזה קרה בעבר?
הקטע שכלפי חוץ היא חייבה אותם לאכול או שהם בוגדים, אבל זה בגלל מה שאבי אמרה לה - לפי תקדים שהיה בספינה - חייבים להכריח את האנשים לאכול כי אחרת הם מתים לאט ומרעב וזה מראה מזעזע ששובר פסיכולוגית עוד יותר את האנשים שכן אוכלים, ובסוף אף אחד לא שורד או שכולם מאבדים את השפיות שלהם לחלוטין. לכן ה"אכלו הוא תמותו" הזה הוא בצורה מעוותת לטובתם. והקטע הכי מעצבן פה זה שאבי דוחפת אותה לזה אבל לא לוקחת שום אחריות בעצמה, וכל הנטל של להיות המפלצת שמכריחה אנשים לאכול חברים שלהם נופל על אוקטביה, ילדה בת 20!!! בלי שום לקיחת אחריות מהמבוגרים שסביבה. זה הפרק שסופסוף מבינים מה עבר עליה ולמה היא נהייתה כזאת נוראית, לפחות באופן חלקי.

גיוזה (כך אקרא לה מעכשיו :-D)
:-D

קיין אומר שהוא לא ייתן לשטן (אוקטביה) להגיע לעמק.
בווו קיין:-[

reasonforall

Active member
יותר פסיכי? מתי משהו כזה קרה בעבר?
הקטע שכלפי חוץ היא חייבה אותם לאכול או שהם בוגדים, אבל זה בגלל מה שאבי אמרה לה - לפי תקדים שהיה בספינה - חייבים להכריח את האנשים לאכול כי אחרת הם מתים לאט ומרעב וזה מראה מזעזע ששובר פסיכולוגית עוד יותר את האנשים שכן אוכלים, ובסוף אף אחד לא שורד או שכולם מאבדים את השפיות שלהם לחלוטין. לכן ה"אכלו הוא תמותו" הזה הוא בצורה מעוותת לטובתם. והקטע הכי מעצבן פה זה שאבי דוחפת אותה לזה אבל לא לוקחת שום אחריות בעצמה, וכל הנטל של להיות המפלצת שמכריחה אנשים לאכול חברים שלהם נופל על אוקטביה, ילדה בת 20!!! בלי שום לקיחת אחריות מהמבוגרים שסביבה. זה הפרק שסופסוף מבינים מה עבר עליה ולמה היא נהייתה כזאת נוראית, לפחות באופן חלקי.

אולי אני טועה, אבל הבנתי שזה כבר קרה בחלל לפני כן (כמה דורות אחורה).
כולם שם התחילו לאבד צלם אנוש. אולי ההתמודדות של אבי היא הכדורים שהובילו אותה להתמכרות..
איך באמת ילדה בת 20 יכולה להתמודד עם כל כך הרבה? ועוד כשכל כך הרבה אחרים תלויים בה ונושאים אליה עיניים? היא מסכנה בסופו של דבר

didalf

Well-known member
אולי אני טועה, אבל הבנתי שזה כבר קרה בחלל לפני כן (כמה דורות אחורה).
כולם שם התחילו לאבד צלם אנוש. אולי ההתמודדות של אבי היא הכדורים שהובילו אותה להתמכרות..
איך באמת ילדה בת 20 יכולה להתמודד עם כל כך הרבה? ועוד כשכל כך הרבה אחרים תלויים בה ונושאים אליה עיניים? היא מסכנה בסופו של דבר
כן אבי אמרה שזה קרה בחלל כמה דורות אחורה, אבל זה לא משהו שידענו עליו עד עכשיו.
וכן כולם התחילו לאבד צלם אנוש, אבל אולי זה היה אפילו יותר גרוע אם אוקטביה לא הייתה עושה את זה.
ואבי התחילה עם הכדורים בעקבות כאבים מזה שהיא נפטרה משאריות הצ'יפ כמו רייבן, וברור שהמעשים בבונקר החמירו את ההתמכרות הזאת, ושזאת הדרך שלה להתמודד. וזה עדיין מעצבן שזאת הדרך שלה להתמודד מאחורה בזמן שאוקטביה מתמודדת עם כל השנאה כלפיה כשטן לבד.

למעלה