שתבינו על מה אני מדבר, למה אין לדתיים מה לחפש בצבא

in bal1

Well-known member
לעזור כן, אך לא מבלי שבעל הבית (או איש מקצוע אחר שבקי בתחום) נוכח שם. הרי על המחליף להבין גם בתחום שבו הוא פועל (בדוגמה שלך, כל ענייני האופניים למיניהם, תקלות אפשריות וכו'), אך לא פחות מכך בשיווק ומתן שירות, נושאים שיש בהם שלל דברים קטנים שצריך לדעת לשים לב אליהם.

את יכולה להבין את דברי אם תסתכלי על זה מזווית אחרת. קחי את אותו בעל חנות לאופניים, שמפאת קהל לקוחות הולך וגדל נזקק לעובד נוסף בחנות. הוא מוצא עובד שמעולם לא עסק בתחום, אבל נראה לו רציני ואיכותי והוא שוכר את שירותיו. האם למחרת היום, יום העבודה הראשון של העובד החדש, בעל הבית ירשה לעצמו להפקיד את החנות בידי העובד החדש ולצאת לחופשה בקפריסין, או שמא יתעקש שהעובד ילמד את העבודה, עדיף ממנו אך לכל הפחות מידי/פי עובד ותיק, בטרם יעז להשאירו לבד בחנות ואחראי עליו?

אם הוא באמצע לחימה ברצועת עזה לא רק שלא יהיה לו זמן לענות, גם לא בטוח שיהיה לו את מכשיר הטלפון הנייד שלו בשביל לענות :). בכל מקרה כל הרעיון הוא לשחרר את בעל העסק למילואים, מה שכולל שחרור מנטלי. כלומר שבעל העסק יוכל לצאת ב'ראש נקי ושקט'. אם יפנו אליו בכל שאלה, זה לא המצב. אולם יתרה מכך, לפנות אליו בשאלות זה החלק הטוב שבסיפור. הבעיה האמיתית תהיה בדברים שלא יפנו לגביהם בשאלות לבעל הבית מתוך הנחה שיודעים הכל, כאשר בתכל'ס זה לא בהכרח המצב וה'ידע' שהמחליף סבור שהוא יודע הוא לא בהכרח הידע הנכון.

לא בטוח שיש הבדל גדול בין עורך דין לבעל חנות אופניים או פרחים. בכל תחום ותחום יש את רזי המקצוע שרק העוסקים בו מכירים, את אופיו המיוחד של העסק שהבעלים בנה בעמל רב במשך השנים וחשוב לו לשמור עליו וכו'. רופא לא רלוונטי עקב מהות המקצוע, אם כי היום עם האינטרנט זה דווקא יכול להיות אפשרי :). בכל מקרה בשני התחומים האלה החוק לא יאפשר את ההחלפה.

אשרייך. אבל ספק אם הציבור (זה שתוקף את אי-גיוס החרדים) יהין להצטרף לדעתך.
מה שכתבתי זו תגובה למרבו שהחליט כנראה שאין צורך להתפרנס במדינה שלנו. ואולי נתקיים מאור השמש תמרים וחרובים.

Harrington

Well-known member
מנהל
מה שכתבתי זו תגובה למרבו שהחליט כנראה שאין צורך להתפרנס במדינה שלנו. ואולי נתקיים מאור השמש תמרים וחרובים.
הוא כתב, לפחות בשרשור זה, על צדקת החרדים שנמנעים מגיוס לצבא שלא מעוניין שיתגייסו אליו בני המגזר או דתיים בכלל (בקבוצה השניה הוא כן מעונין, אבל בעיקר כבשר תותחים, כפי שמרבו הראה כבר למעלה). אין לזה קשר מיוחד לענייני פרנסה שכל אחד מחויב בה כשלעצמו ולא שמעתי מישהו חולק על כך.

1ספי11

Well-known member
אני מסתמך על תורת משה שנתנה לעם ישראל בסיני.
על מה כבודו מסתמך?
אתה מסתמך על דמות פיקטיבית שבספור שאתה מאמין בו אמר דברים שאין להם קשר עם הסיפור שיצרתם 1500 שנה אחר כך.
אני מעולם לא דיברתי בשם "עם ישראל"

marabo

Well-known member
אתה מסתמך על דמות פיקטיבית שבספור שאתה מאמין בו אמר דברים שאין להם קשר עם הסיפור שיצרתם 1500 שנה אחר כך.
אני מעולם לא דיברתי בשם "עם ישראל"
בזה את צודק, זה הסיפור שלנו היהודים, לא קשור לשמאלנים מומרים ומשומדים

1ספי11

Well-known member
בזה את צודק, זה הסיפור שלנו היהודים, לא קשור לשמאלנים מומרים ומשומדים
עוד התקף של רוע צרוף .
זה סיפור של החלק המאמין שגם חושב שמי שאחראי ללידתו זה לא אביו אלא השכן מהשמיים.
ואתם עוד אומרים שישוע לא יהודי.

Topale1

Active member
טיעון אווילי
מתחילים כטוראים
גם נפוליאון לא התחיל כנפוליאון ראש הצבא
תרוצים עלובים

למעלה