עץ מלא, פורמיקה ועוד...

אתי@

New member
עץ מלא, פורמיקה ועוד...../images/Emo22.gif

ראיתי שדיסקסתם בעניין הפורמייקה מול עץ וכו´. אז רציתי להאיר את עינכם לפרט חשוב בנושא עץ מלא. בעיקרון אחרי שכורתים את העץ, הוא צריך לעבור תהליך של ייבוש שאורך מס´ שנים (העץ מבפנים רטוב כי הוא חי). תהליך הייבוש הוא תהליך יקר (עלויות איחסון). ככל שהעץ פחות יבש ככה הוא זול יותר (כי הנגר שקנה את העץ חסך עלויות ייבוש). ניתן לעבד את העץ בכל מיני שלבים של רטיבות עד ליובש מוחלט. ככל שהעץ פחות יבש הוא פחות איכותי. לרהיטים מעץ מלא יש נטייה להתפוצץ או להיסדק אם הם נבנו מעץ שלא התיבש גמרי. לכן אם מציעים לכם רהיט מעץ מלא במחיר אקטרקטיבי, יש סיכוי שאיכות העץ לא מספיק טובה (כמובן שתמיד יהיה מי שיציע לכם עץ גרוע במחיר אסטרונומי). לכן עץ מלא קונים רק במחיר מלא
אחרת מי יודע מה יקרה לרהיט שלכם בעוד שנה שנתיים... בעץ מלא יש לנהוג בזהירות - למשל כששוטפים רצפה, לא לעשות שלוליות מסביב לרגליים של השולחן וכו´. לגבי מטבחים, אני לא מבינה גדולה בזה, אבל מאותן סיבות, הייתי הולכת על חומרים שהם יותר אמידים (למשל פורמייקה או ציפויים דומים אחרים. מטבח זה מקום שיש לו נטייה להתלכלך ולהירטב בתדירות גבוהה וחבל שתפחדו לבשל כדי לשא יהרסו לכם הארונות...

amonit

New member
אני מסכימה בחלקואבל...

במטבחים הארונות אינם יושבים על הריצפה,, הם יושבים על הגבהה [צוקל] שלעיתים אינה נראת, יש כאלה שמשאירים ממש את הרגליים עלהם יושב כל המטבח ואחרים ממשיכים עם הריצוף ועולים טיפה על הדופן התחתונה של הארוןואז עניין הרטיבות והליכלוך אינו רלוונטי.

אתי@

New member
הרטיבות רלוונטית, שטיפת רצפה זו

רק דוגמא. מטבח מתלכלך, וצריך לנקות אותו היטב בחומרים חזקים לפעמים, והם עלולים לפגוע בעץ, בעיקר אם הוא לא מספיק איכותי או שעבר פוליטורה בינונית...

amonit

New member
תודה על ההבהרה, מסכימה אתך

הייתי אמורה לכתוב "אינה רלוונטית לעניין שטיפת הרצפה"

למעלה