איך אפשר להרחיק קיפודים מהגינה ?

מיכי 10

Member
הערב חזרתי הביתה. יש לנו בעיה בתאורה, גם מתחת ומסביב לבניין, וגם בלובי שלו. (לעומת זאת, בחדר המדרגות יש אור). אז במקום להיכנס מהחניה ישר אל תוך הבניין, בחושך, הלכתי מסביב לו על הדשא, כדי להגיע לכניסה הראשית, ודרך האינטרקום להודיע לחבר ועד הבית, ששוב נתקע שעון השבת, ואין תאורה. ולא, אני לא יכולה לכבות את השעון, כי אין לי מושג בכלל איפה הוא נמצא...

אבל למה אני מספרת את כל זה, כי כשהלכתי בחצר מסביב, כמעט "דרסתי" בעל חיים על הדשא. במזל ראיתי גוש חשוד, והדלקתי את הפנס של הטלפון. עד עכשיו אני לא בטוחה אם היצור שראיתי, ושראה גם אותי, היה קיפוד קטן, או לא. כי פתאום הוא התעשת, עשה 'אחורה פנה', והלך אל מתחת לשיחי הקריסה. נבהלתי מהמהירות שלו, וחשבתי שאולי נתקלתי בכלל בחולד או בחולדה או משהו מפחיד אחר.
אז גם אני עשיתי מהר 'אחורה פנה', והלכתי בזהירות ועם פנס דולק, אל האינטרקום.

מיכי 10

Member
ממשיכה כאן, כי חששתי שאחרי 240 תווים, לא יתאפשר לי לשלוח את ההודעה (ולא בא לי לספור תווים עכשיו, או בכלל).

רציתי לשאול אם קיפודים הולכים מהר בכלל. כי כל עוד חשבתי שזה קיפוד, לא פחדתי ממנו, רק נזהרתי לא לדרוך עליו. אבל מחולדות, עכברושים (זו אותה חיה?) ומעכברים, אני פוחדת נורא, וגם נגעלת נורא.
והאם חולד הוא חולדה?
מי הם בעלי החיים אשר משאירים ערימות אדמה בחצרות ועל דשאים, במרחקים של כ-2, 3 מטרים?

arseny92

Well-known member
מנהל
ממשיכה כאן, כי חששתי שאחרי 240 תווים, לא יתאפשר לי לשלוח את ההודעה (ולא בא לי לספור תווים עכשיו, או בכלל).

רציתי לשאול אם קיפודים הולכים מהר בכלל. כי כל עוד חשבתי שזה קיפוד, לא פחדתי ממנו, רק נזהרתי לא לדרוך עליו. אבל מחולדות, עכברושים (זו אותה חיה?) ומעכברים, אני פוחדת נורא, וגם נגעלת נורא.
והאם חולד הוא חולדה?
מי הם בעלי החיים אשר משאירים ערימות אדמה בחצרות ועל דשאים, במרחקים של כ-2, 3 מטרים?
חפרפרת.

המגבלה היא 10000 כולל הציטוט
המגבלה של 240 היא עבור שם הנושא
טקסט בדיקות להלן, לא להתייחס

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Imperdiet proin fermentum leo vel orci porta non pulvinar. Facilisis magna etiam tempor orci eu lobortis elementum nibh. Nunc scelerisque viverra mauris in aliquam sem fringilla. Tellus rutrum tellus pellentesque eu tincidunt tortor aliquam nulla. Est velit egestas dui id ornare arcu odio. Egestas tellus rutrum tellus pellentesque. Risus in hendrerit gravida rutrum quisque non tellus. Velit egestas dui id ornare. Leo duis ut diam quam. Commodo nulla facilisi nullam vehicula ipsum a arcu. Nunc non blandit massa enim nec dui nunc. Ullamcorper malesuada proin libero nunc. Lectus vestibulum mattis ullamcorper velit sed ullamcorper morbi tincidunt. Eget lorem dolor sed viverra ipsum nunc. Tincidunt ornare massa eget egestas purus viverra accumsan in nisl. Leo vel fringilla est ullamcorper eget nulla facilisi. Sem integer vitae justo eget magna fermentum iaculis. Diam vulputate ut pharetra sit amet aliquam id. Non consectetur a erat nam at lectus urna duis.

Sed cras ornare arcu dui vivamus arcu felis. A arcu cursus vitae congue mauris rhoncus aenean vel elit. Molestie a iaculis at erat. Nulla facilisi nullam vehicula ipsum. Ut diam quam nulla porttitor massa id. Dictum at tempor commodo ullamcorper a. Tempor orci dapibus ultrices in iaculis nunc sed augue. Sed cras ornare arcu dui vivamus arcu felis. At ultrices mi tempus imperdiet nulla. Purus semper eget duis at tellus at urna condimentum mattis. Hac habitasse platea dictumst quisque sagittis purus sit amet volutpat. Ullamcorper morbi tincidunt ornare massa eget egestas purus. Integer vitae justo eget magna fermentum. Orci phasellus egestas tellus rutrum tellus pellentesque eu tincidunt tortor. Sit amet tellus cras adipiscing. Magna fringilla urna porttitor rhoncus dolor purus non. Auctor elit sed vulputate mi sit amet mauris commodo.

Donec ultrices tincidunt arcu non sodales neque sodales ut etiam. Elementum tempus egestas sed sed risus pretium quam vulputate. Adipiscing at in tellus integer feugiat scelerisque varius morbi. Volutpat ac tincidunt vitae semper quis lectus. Scelerisque eu ultrices vitae auctor eu. Aliquam ultrices sagittis orci a scelerisque purus semper eget. Magna fermentum iaculis eu non diam. Elementum sagittis vitae et leo. Morbi blandit cursus risus at ultrices mi. Nibh nisl condimentum id venenatis a condimentum vitae sapien. Amet mauris commodo quis imperdiet massa tincidunt nunc. Fusce id velit ut tortor. Enim nulla aliquet porttitor lacus. Aliquam nulla facilisi cras fermentum. Lectus quam id leo in vitae. In egestas erat imperdiet sed euismod nisi porta. Nullam non nisi est sit amet facilisis magna etiam tempor. Enim ut tellus elementum sagittis. Eget nunc scelerisque viverra mauris in aliquam sem.

Augue lacus viverra vitae congue. Enim nunc faucibus a pellentesque. Dictum sit amet justo donec enim diam vulputate ut. Aliquet nibh praesent tristique magna sit amet purus. Turpis in eu mi bibendum neque egestas. Consectetur lorem donec massa sapien faucibus et. Placerat duis ultricies lacus sed turpis tincidunt. In fermentum posuere urna nec. Leo urna molestie at elementum eu facilisis sed odio morbi. At auctor urna nunc id cursus metus aliquam. Odio euismod lacinia at quis risus sed vulputate. Sollicitudin ac orci phasellus egestas tellus. Bibendum enim facilisis gravida neque convallis a. Nunc sed id semper risus. Elementum tempus egestas sed sed risus pretium. At auctor urna nunc id cursus metus. A erat nam at lectus.

Consectetur a erat nam at lectus urna duis convallis convallis. In pellentesque massa placerat duis ultricies lacus. Sit amet dictum sit amet. Non curabitur gravida arcu ac tortor. Cras semper auctor neque vitae tempus quam pellentesque. Ante metus dictum at tempor commodo ullamcorper. Sapien faucibus et molestie ac feugiat sed lectus vestibulum mattis. Nunc id cursus metus aliquam eleifend mi in. Id donec ultrices tincidunt arcu non sodales. Sit amet nisl suscipit adipiscing. Facilisi nullam vehicula ipsum a arcu cursus vitae congue. Sit amet risus nullam eget felis eget nunc lobortis mattis. Ultricies mi quis hendrerit dolor. Blandit turpis cursus in hac habitasse. Nunc eget lorem dolor sed viverra ipsum nunc. Egestas pretium aenean pharetra magna ac placerat vestibulum lectus mauris.

Imperdiet massa tincidunt nunc pulvinar sapien. Consequat mauris nunc congue nisi vitae suscipit tellus mauris. Eu nisl nunc mi ipsum faucibus vitae aliquet. Quis imperdiet massa tincidunt nunc pulvinar sapien et. Urna molestie at elementum eu facilisis. Eu turpis egestas pretium aenean pharetra magna ac placerat. Et malesuada fames ac turpis egestas integer. Ultrices neque ornare aenean euismod elementum. Ac feugiat sed lectus vestibulum mattis. Ut tellus elementum sagittis vitae et leo. Diam sollicitudin tempor id eu nisl nunc mi ipsum faucibus. Consectetur adipiscing elit ut aliquam purus sit. Suspendisse sed nisi lacus sed viverra tellus in. Lobortis scelerisque fermentum dui faucibus. Nibh sed pulvinar proin gravida hendrerit.

Ultricies lacus sed turpis tincidunt. Urna id volutpat lacus laoreet non curabitur gravida. Volutpat ac tincidunt vitae semper quis lectus nulla at. Risus in hendrerit gravida rutrum quisque non. Et odio pellentesque diam volutpat commodo sed egestas egestas fringilla. Aliquam ultrices sagittis orci a scelerisque purus semper. Arcu cursus vitae congue mauris rhoncus aenean vel elit. Scelerisque eleifend donec pretium vulputate sapien nec sagittis aliquam. Pulvinar pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et. Rhoncus mattis rhoncus urna neque. Tellus in hac habitasse platea dictumst.

Pretium lectus quam id leo in vitae turpis massa sed. Lobortis scelerisque fermentum dui faucibus in ornare quam viverra orci. Cursus metus aliquam eleifend mi. Sagittis orci a scelerisque purus semper. Nunc consequat interdum varius sit amet mattis vulputate enim nulla. Ante in nibh mauris cursus mattis molestie a. Diam sollicitudin tempor id eu nisl nunc. Vitae turpis massa sed elementum tempus egestas sed. Tristique sollicitudin nibh sit amet commodo nulla facilisi nullam vehicula. Scelerisque fermentum dui faucibus in ornare quam. Viverra adipiscing at in tellus integer feugiat scelerisque.

Facilisis volutpat est velit egestas dui id. Justo laoreet sit amet cursus sit amet dictum. Cras adipiscing enim eu turpis egestas pretium. Rhoncus dolor purus non enim praesent elementum facilisis leo vel. Nisl tincidunt eget nullam non nisi est. Lacinia at quis risus sed vulputate odio. Vestibulum rhoncus est pellentesque elit ullamcorper. Consequat interdum varius sit amet. Facilisi etiam dignissim diam quis enim lobortis scelerisque. Cursus metus aliquam eleifend mi in nulla posuere. Mauris vitae ultricies leo integer malesuada nunc. Adipiscing elit duis tristique sollicitudin nibh. Amet luctus venenatis lectus magna fringilla urna porttitor. Molestie a iaculis at erat pellentesque adipiscing commodo elit. Sem et tortor consequat id porta nibh venenatis cras sed. Cursus in hac habitasse platea dictumst quisque sagittis purus. Adipiscing elit ut aliquam purus sit amet luctus venenatis. Lacus luctus accumsan tortor posuere ac ut. Tellus pellentesque eu tincidunt tortor aliquam. At urna condimentum mattis pellentesque id nibh tortor.

Tellus rutrum tellus pellentesque eu tincidunt tortor aliquam. Vehicula ipsum a arcu cursus vitae congue mauris. Leo duis ut diam quam nulla porttitor. Viverra aliquet eget sit amet tellus cras. Consequat mauris nunc congue nisi vitae. Turpis egestas pretium aenean pharetra magna ac placerat vestibulum lectus. In cursus turpis massa tincidunt. In arcu cursus euismod quis viverra nibh cras pulvinar. Nisl rhoncus mattis rhoncus urna neque viverra justo nec ultrices. Nulla porttitor massa id neque aliquam vestibulum morbi blandit cursus. Hendrerit gravida rutrum quisque non tellus orci ac.

Adipiscing vitae proin sagittis nisl. Elementum eu facilisis sed odio. Sit amet purus gravida quis. Bibendum enim facilisis gravida neque convallis. Commodo quis imperdiet massa tincidunt nunc pulvinar sapien et ligula. Eget duis at tellus at urna condimentum mattis. Gravida cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient. Rhoncus mattis rhoncus urna neque. Sit amet volutpat consequat mauris. Augue neque gravida in fermentum et sollicitudin. Mus mauris vitae ultricies leo integer malesuada. Amet venenatis urna cursus eget. Quis varius quam quisque id. In nibh mauris cursus mattis. Sagittis id consectetur purus ut faucibus pulvinar elementum integer. Eget aliquet nibh praesent tristique magna sit amet purus. Nibh ipsum consequat nisl vel pretium lectus. Eget est lorem ipsum dolor sit amet. Est ullamcorper eget nulla facilisi etiam dignissim. Ut faucibus pulvinar elementum integer enim neque volutpat.

Est pellentesque elit ullamcorper dignissim cras tincidunt lobortis feugiat vivamus. Lectus quam id leo in vitae turpis massa sed. Congue nisi vitae suscipit tellus. Sem et tortor consequat id. Morbi tempus iaculis urna id volutpat lacus laoreet. Fringilla phasellus faucibus scelerisque eleifend donec pretium vulputate sapien nec. Ac tortor vitae purus faucibus. Luctus venenatis lectus magna fringilla urna. Faucibus nisl tincidunt eget nullam non nisi est. In est ante in nibh mauris cursus. Enim nunc faucibus a pellentesque sit amet por

נערך לאחרונה ב:

מיכי 10

Member
אוי, אני לא מאמינה על עצמי (צברית); איך שכחתי לגמרי את השם חפרפרת. ממש מתביישת. תודה שהזכרת לי, ארסני. 🙏

יופי, לימדת אותי כבר המון דברים לגבי האתר החדש.
הבנתי עכשיו את עניין מספר התווים. אבל נתקלתי בבעיה נוספת: יש הגבלה על גודל (כלומר, כובד) תמונות.
עבור האתר הישן, אני תמיד צריכה להקטין את התמונות שמצלמת בטלפון שלי. אבל הופתעתי מאד, שלאתר החדש, אני לא יכולה לשלוח את התמונות המוקטנות האלה, אלא רק תמונות עוד יותר קטנות (קלות).

האם יש הגבלת תמונות של עד 1MB? או אפילו פחות?

arseny92

Well-known member
מנהל
אוי, אני לא מאמינה על עצמי (צברית); איך שכחתי לגמרי את השם חפרפרת. ממש מתביישת. תודה שהזכרת לי, ארסני. 🙏

יופי, לימדת אותי כבר המון דברים לגבי האתר החדש.
הבנתי עכשיו את עניין מספר התווים. אבל נתקלתי בבעיה נוספת: יש הגבלה על גודל (כלומר, כובד) תמונות.
עבור האתר הישן, אני תמיד צריכה להקטין את התמונות שמצלמת בטלפון שלי. אבל הופתעתי מאד, שלאתר החדש, אני לא יכולה לשלוח את התמונות המוקטנות האלה, אלא רק תמונות עוד יותר קטנות (קלות).

האם יש הגבלת תמונות של עד 1MB? או אפילו פחות?
אכן וזה גם עניין שההנהלה אמורה לטפל בו

מיכי 10

Member
טוב, אז אנסה להמתין בסבלנות.
ובתקווה שלא יסגרו לנו כל רגעאת האתר הישן, בינתיים. גם אתזה ביקשתי מחבר ההנהלה.
תודה על הכל, ולילה טוב!

u m h

Member
מכל הכתוב לא הצלחתי להבין איך אפשר להרחיק קיפודים מהגינה.
אולי זה כתוב במגילה הארוכה מאד ששלחת משום מה בספרדית או באיזו שפה לטינית אחרת שאני לא קורא.

arseny92

Well-known member
מנהל
מכל הכתוב לא הצלחתי להבין איך אפשר להרחיק קיפודים מהגינה.
אולי זה כתוב במגילה הארוכה מאד ששלחת משום מה בספרדית או באיזו שפה לטינית אחרת שאני לא קורא.
זה היה לורם איפסום לצורך בירור אורך תווים מקסימלי בהודעה בלבד, עבור @מיכי 10

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
ראשית מי שמשאיר (אצלנו) ערמות בחצר זה לא חפרפרת אלא חולד מהסיבה העיקרית שאין חפרפרות בארץ רק חולד.

חולדה זה בעל חיים אחר שמכונה גם עכברוש והוא אחד מבעלי החיים החכמים שיש, (יותר מכמה בני אדם שאני מכיר).

אני בכל זאת מעריך שמה שדרכת עליו זה קיפוד מהסיבות הבאות:
חולדה לא הייתה מאפשרת לך זאת.
חולד, נדיר מאד שהוא יוצא מהמחילה שלו.
וכן, קיפוד יכול לעיתים לנוע די מהר.

ביקור קיפודים בלילה אצלי בגינה

קיפודים.jpg

מיכי 10

Member
ראשית מי שמשאיר (אצלנו) ערמות בחצר זה לא חפרפרת אלא חולד מהסיבה העיקרית שאין חפרפרות בארץ רק חולד.

חולדה זה בעל חיים אחר שמכונה גם עכברוש והוא אחד מבעלי החיים החכמים שיש, (יותר מכמה בני אדם שאני מכיר).

צפה בקובץ המצורף 413

קודם כל, תודה על התמונה המקסימה!! היא גורמת לי עוד יותר לחבב קיפודים.
שנית, לא דרכתי על הקיפוד, חלילה. כי אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה לו. ולי - בטח הייתי מתעלפת מרוב בהלה ופחד, ונשארת עם טראומה.
אז לא. רק הבחנתי בו, כשהייתי קרובה אליו, במרחק של כמטר, או טיפה יותר, ומיד נעצרתי לראות בחושך מה זה. יופי שזה היה כנראה באמת קיפוד. אבל האם אפשר לארות אותם רק בחושך? כי חיפשתי אותו בשעות היום, במחשבה שיתכן שהוא גר מתחת לשיחי הקריסה הצמודים לבניין, אבל לא ראיתי אותו, ולא אף אחד דומה לו.
האם קיפודים אוכלים עשב?

מיכי 10

Member
זה היה לורם איפסום לצורך בירור אורך תווים מקסימלי בהודעה בלבד, עבור @מיכי 10

היי ארסני. לא הבנתי אז שהכנסת את הטקסט הארוך בלורם איפסום בשבילי. אבל עכשיו ראיתי, ומודה לך מאד!
אבל מה שכן הבנתי, זה שבררת שאפשר עד 10,000 תווים בהודעות ובתגובות. ושהמיגבלה של עד 240 תווים, מתייחסת רק לנושא. כלומר, לכותרת השירשור. 🙏

100W

Member

צפה בקובץ המצורף 413

צפה בקובץ המצורף 413
אם במקרה במקרה זה באזור ירושלים, אוכל לקחת אליי קיפודים

arseny92

Well-known member
מנהל
מעתיקים קטע קטן, למשל משפט אחד, מדביקים בגוגל טרנסלייט ואומרים לו זיהוי שפה.
כך מצאתי שזה טקסט בלטינית
לא ניסית את זה, נכון?
הייעוד של זה לא היה להציג טקסט בר משמעות, אלא כדי להגיע למגבלה ולהציג אותה חזותית
בכל אופן זה כבר על גדר |א-ט|

מיכי 10

Member
מעתיקים קטע קטן, למשל משפט אחד, מדביקים בגוגל טרנסלייט ואומרים לו זיהוי שפה.
כך מצאתי שזה טקסט בלטינית

זה נראה דומה ללטינית, אבל זה לא.
אם תרגמת רק משפט אחד, יכול להיות שזה תורגם למשהו בעל משמעות. אבל אם תנסה לתרגם קטע שלם, תראה שזה לא זה.

כדאי לך לכתוב בגוגל לורם איפסום, ותלמד שזאת לא שפה אמיתית, אלא "ממלא נפח". תקרא, זה ממש מעניין!

100W

Member
זה נראה דומה ללטינית, אבל זה לא.
אם תרגמת רק משפט אחד, יכול להיות שזה תורגם למשהו בעל משמעות. אבל אם תנסה לתרגם קטע שלם, תראה שזה לא זה.

כדאי לך לכתוב בגוגל לורם איפסום, ותלמד שזאת לא שפה אמיתית, אלא "ממלא נפח". תקרא, זה ממש מעניין!

טקסט ממלא - אני יודע מה זה.
לפני המון שנים היו טקסטים עבריים מפורסמים כאלה של מייקרוסופט לבדיקת ה-וורד.
זה עדיין לא מונע זיהוי של שפה (סוף סוף אלה היו טקסטים עבריים...). אז כנראה במקרה בחרתי משפט תקין בלטינית.
=======
משהו פחות נחמד: תפוז החדש מתעלם מכמעט כל הכינויים הקודמים שלי (יש לי תחושה שכל אלה שמתבססים על דוא"ל אחד). בסדר. זכותם.
אבל יצרתי כינוי חדש, ותפוז מזהה ומאשר אותו אך לא מאפשר לי להגיב בו בטענה "אין לך מספיק הרשאות כדי להגיב כאן" - מה זה??
לפחות יש לי מספיק הרשעות כדי להיות חבר ממשלה???

מיכי 10

Member
טקסט ממלא - אני יודע מה זה.
לפני המון שנים היו טקסטים עבריים מפורסמים כאלה של מייקרוסופט לבדיקת ה-וורד.
זה עדיין לא מונע זיהוי של שפה (סוף סוף אלה היו טקסטים עבריים...). אז כנראה במקרה בחרתי משפט תקין בלטינית.
=======
משהו פחות נחמד: תפוז החדש מתעלם מכמעט כל הכינויים הקודמים שלי (יש לי תחושה שכל אלה שמתבססים על דוא"ל אחד). בסדר. זכותם.
אבל יצרתי כינוי חדש, ותפוז מזהה ומאשר אותו אך לא מאפשר לי להגיב בו בטענה "אין לך מספיק הרשאות כדי להגיב כאן" - מה זה??

אהבתי את המשפט האחרון שלך. ;-):-D

הטענה הזאת, של "אין לך מספיק הרשאות", נשמעת באמת משונָה ולא הגיונית. איזו הרשאה צריך בכלל לכתיבה בפורומים? הרי לא מדובר ברשימת כתובות דוא"ל, שלהשתמש בה, נותנים הרשאה רק לאחד או שני אנשים.
כולה פורומים ציבוריים, שכל מי שנרשם אליהם אמור להיות רשאי לכתוב בהם, כל עוד לא חרג מהנהלים.
מציעה לך לכתוב להנהלת הפורומים, ולשאול. אולי זאת סתם טעות שלהם, באג או משהו כזה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אל תזלזל, כדי להיות חבר ממשלה צריך באמת הרבה, לא בטוח שיש לך.

לגבי "אין לך מספיק הרשאות" זו תקלה שהייתה כאן בימים האחרונים ועובדה שבסוף הצלחת לכתוב אז זה לא נגדך אישית tapuzon.gif

מיכי 10

Member
אל תזלזל, כדי להיות חבר ממשלה צריך באמת הרבה, לא בטוח שיש לך.

לגבי "אין לך מספיק הרשאות" זו תקלה שהייתה כאן בימים האחרונים ועובדה שבסוף הצלחת לכתוב אז זה לא נגדך אישית צפה בקובץ המצורף 743

אבל הוא כותב בשם משתמש 100W, שהיה הכינוי הישן שלו. הוא מתלונן שלא נותנים לא לכתוב בכינוי חדש.

ואם כבר הגענו לכאן, שיח, שאלתי אותך משהו לפני כמה ימים בשרשור זה, ולא מצאתי תשובה: האם קיפודים יוצאים לטיולים שלהם רק בשעות החשכה, ולכן אני לא מוצאת בשעות היום את הקיפוד ש"פגשתי" בחצר, וברח אל מתחת לשיחי הקריסה? רציתי מאד לראות אותו שוב, אבל בינתיים התנחמתי בקיפודים החמודים שבתמונה המקסימה שצילמת.

arseny92

Well-known member
מנהל
אתה יכול לשנות לעצמך דוא"ל ואז לאפס בדוא"ל שוב כדי "להחייאות" את הכינוי הבה לפי סדר הרישום. או כאמור אחרי ייבוא של כל התוכן לכתוב להנהלת תפוז ולבקש מיזוג חשבונות.

למעלה